Přístrojová versus ruční lymfodrenáž

Jste unaveni, máte pocit těžkých nohou, bolí vás hlava, trpíte celulitidou? Jedna z možných příčin může být dysfunkce vašeho lymfatického (imunitního) systému.

Doporučujeme absolvovat terapii lymfodrenáže, která obnoví a zvýší oběh lymfy, zlepší látkovou výměnu a detoxikuje váš organismus. Jde o to, aby se odblokovaly hlavní uzliny a odvedla drenážovaná tekutina vylučovacím systémem z těla ven.

Lymfodrenáže je dobré absolvovat po infekčních onemocněních, úrazech nebo operacích, ale také pro zlepšení stavu pokožky. Vhodné jsou ovšem i jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání, aby se předešlo vzniku křečových žil. I zdraví lidé by na lymfodrenáž měli jít jednou nebo dvakrát do roka, aby povzbudili činnost lymfatického systému a posílili svoji imunitu.

Z dosavadních zkušeností našich klientů můžeme konstatovat, že ruční lymfodrenáže mají pozitivnější přínos než ty strojové. Zkušený terapeut dokáže rozpoznat jemné niance v lymfatickém systému, čehož současné přístroje nemohou zdaleka dosáhnout.

Závěrem lze konstatovat, že mechanizace v této konkrétní terapeutické technice ještě po určitou dobu nenahradí ruční práci terapeuta. Nicméně lze v budoucnosti očekávat, že s vývojem IT technologií a robotizace v oblasti zdravotnictví i tato regenerační technika (lymfodrenáž) nakonec přejde plně do „rukou“ přístrojové medicíny.