Vakuová terapie IV

Baňková masáž známá také jako vakuová masáž baňkami je léčebná metoda používaná již více než 3000 let. Prastarý přírodní postup si našel své místo v moderním světě. Baňková masáž je přizpůsobená verze běžné praxe baňkové terapie, používané v tradiční čínské medicíně. Prostřednictvím vakua uvolňuje baňková masáž zatuhlou měkkou tkáň, odstraní přebytečné tekutiny a toxiny; uvolní srůsty, přivede průtok krve do stagnující kůže a svalů.

Terapeutické účely baňkování byly rozpoznány během několika tisíc let klinické praxe. Baňková masáž umocňuje léčebný aspekt tradičního baňkování a je cenným doplňkem každého lázeňského, terapeutického zařízení nebo soukromé praxe.

Používají se baňky, které jsou vyrobeny buď ze skla nebo ze speciálních plastů. Vzduch v baňce se zahřeje, vytvoří podtlak a při aplikaci na kůži vtáhne kůži a podkoží a svalovou tkáň směrem k baňce. Baňky se aplikují na kritická místa nebo se s nimi pohybuje po zádech pacienta, která je třeba nejprve dobře naolejovat. Díky tomu se masírovaná oblast dobře prokrví. Statická aplikace baněk také přináší výborné výsledky na klouby trpící otoky a bolestmi.

Tato metoda je vhodná při onemocněních kosterního systému, revmatismu, bolestech svalů a vazů a také při dystrofii kloubů. Zlepšuje průtok krve, aktivuje lymfatický systém, napomáhá detoxikaci organismu a tím prospívá imunitnímu systému. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, únavu a případné následky stresu.